fbpx
>
>
החלפת דלתות פנים לבית – שדרוג העיצוב במהלך אחד

החלפת דלתות פנים לבית – שדרוג העיצוב במהלך אחד

החלפת דלתות פנים היא אחת הדרכים הקלות, הנוחות, המהירות והזולות לעריכת שינוי עיצובי משמעותי בבית. שטח הפנים הגדול של דלתות הפנים, מיקומן המשמעותי בכניסה לכל אחד מחדרי הבית, הופך אותן לפריט משמעותי בעיצוב הבית, לא פחות מצבע הקירות, או פריט ריהוט גדול.

אבל מתי מגיע הזמן להחליף דלתות לבית? אילו אפשרויות יש? אילו חידושים בתחום הופכים את החלפת הדלתות להשקעה כדאית? והאם זה לא יהרוס לכם את הרצפה?

החלפת דלתות פנים לבית - מה צריך לקחת בחשבון לפני שמתחילים?

בחירה נכונה של דלתות פנים נעשית על פי מספר קריטריונים בסיסיים:

  • סגנון העיצוב הרצוי
  • מנגנון הסגירה, או הנעילה של הדלת
  • עמידות ובידוד – אלה איכויות הנובעות מסוג המילוי של הדלת וסוג הציפוי של הדלת
  • מידות רצויות לדלת בהתאם לגודל החדר, או המסדרון שאליו הן נפתחות
  • שימושים לפי אופי החדר

סגנון העיצוב הרצוי

עם השנים מתחלפים הטרנדים בעיצוב הבית והשינויים לא פוסחים גם על דלתות הפנים. אם בעבר היה נהוג להתקין, כמעט באופן בלעדי, דלתות פנים בצבע עץ, הרי שכיום הטרנד הרווח הוא בחירה של דלתות פנים בעיצוב מינימליסטי, שיכול להשתלב עם כל סגנון עיצובי ובעיקר יוצר מראה של המשכיות עם הקירות הלבנים, אבל המגוון, כאמור הוא עצום ואתם יכולים לבחור דלתות פנים בכל סגנון עיצובי שתרצו – בצבעים שונים, בשילוב של כמה חומרים, עם חריטות דקורטיביות, או עם צוהר דקורטיבי מזכוכית מעושנת ועוד.

גם חלקי הפרזול השונים של הדלת משתתפים בחגיגה והאופן בו הם משתלבים בדלת משפיע גם הוא על עיצובה – החל בידיות מחומרים שונים ובסגנונות שונים, כמו ידית נחושת במראה עתיק לדלת וינטג’ למשל, או ידית נירוסטה חלקה ופשוטה לדלת לבנה בסגנון מודרני וכלה במזוזות צבעוניות, צירים נסתרים, או צירים גדולים ובולטים ואפילו המנעול – כל אלה משפיעים גם הם על הנראות של הדלת ולכן כדאי לתת את הדעת גם עליהם בעת בחירת העיצוב כשאתם מחליפים את דלתות הפנים בבית.

לבסוף, התאמה של המשקוף לעיצוב הדלת גם היא חיונית. למרות שברוב המקרים דלתות פנים מגיעות עם משקוף, כדאי לבדוק ולוודא, שהמשקוף שמגיע עם הדלת אכן מתאים לסגנון העיצוב שאתם מחפשים, כמו גם את מידת עמידותו ואיכות החומר ממנו הוא עשוי.

מנגנון סגירה ונעילה של דלתות פנים

אחת הבחירות החשובות והמעניינות בדלתות פנים היא סוג מנגנון הסגירה. זה נשמע אולי טריוויאלי, אבל אם בעבר, היו כל דלתות הפנים בבית מגיעות עם מנעול פשוט וסטנדרטי, עם מפתח סבתא שמתאים באותה מידה לכולן, הרי שכיום יש לא מעט סוגים של מנגנונים, שמהם תוכלו לבחור, בהתאם לעיצוב הרצוי ולשימושים השונים של חדרי הבית.

מנגנון סגירה ונעילה איכותי, גם מסייע בשמירה על אורך החיים של הדלת ועל הפעולה התקינה שלה ולכן כדאי להקדיש לו מעט מחשבה:

  • מנעול עם מפתח קבוע בצידו הפנימי – מתאים בעיקר לחדרי שירותים ומקלחות, או לחדר ההורים
  • מנגנון נעילה מגנטי, או מנגנון סגירה שקטה – זהו הסטנדרט החדש בבניה ואפשר למצוא את המנגנון הזה בבתים חדשים ולא בכדי. המנגנון הזה בנוי עם לשונית מגנטית, הנכנסת לחריץ במשקוף באופן אוטומטי עם סגירת הדלת. זהו מנגנון יעיל ונוח במיוחד, מפני שהוא מעניק לדלת סגירה שקטה ורכה וסוגר את הדלת בצורה מוחלטת, גם אם היא לא נעולה.
  • ישנן כמובן גם דלתות הזזה, שהן עולם שלם בפני עצמו – אפשר להתקין דלת הזזה עם מסילה חיצונית, אם אין אפשרות להכניס את המסילה לתוך הקיר, או דלת הזזה עם מסילה נסתרת, הנפתחת ונסגרת לתוך הקיר.

לסיכום - החלפה חכמה של דלתות פנים לבית

החלפת דלתות פנים היא אחת הדרכים היעילות לחידוש העיצוב של הבית והחידושים בתחום הופכים את המהלך למשתלם במיוחד. תוכלו להחליף לדלתות עם טריקה שקטה, לבחור מתוך מגוון עצום של עיצובים וחומרים, לשפר את יכולות הבידוד בחדרים ועוד – כל אלה באמצעות החלפת דלתות הפנים שלכם.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

אין מוצרים בעגלת הקניות.

× הצעת מחיר WhatsApp
דילוג לתוכן