fbpx
>
>
התקנת דלתות פנים שלב אחר שלב

התקנת דלתות פנים שלב אחר שלב

תהליך התקנה של דלתות פנים חדשות, דורש תכנון מדוייק של הדלת והמשקוף – בהתאם לממדי הפתח והפונקציה שמשרתת הדלת לטובת ייחודיות החדר, כמו למשל איטום ועמידות בפני מים לחדרי רחצה, סגירה שקטה לחדר ההורים, דלת הזזה לחדרים קטנים ועוד. לאחר מכן נעשות מדידות אחרונות ולבסוף ההתקנה עצמה – המורכבת גם היא מכמה שלבים בהתאם לחלקים השונים שמתלווים אל הדלת.

בין אם אתם בונים בית חדש, משפצים בית ישן, או פשוט החלטתם להחליף את דלתות הפנים בבית שלכם, כדאי שתכירו את השלבים בהתקנת הדלתות, כדי שתוכלו לוודא שהם מתבצעים נכונה.

סוף מעשה במחשבה תחילה - תכנון מקדים לפני הכל

תכנון מדויק וקפדני מסייע למתקינים לקבוע את מיקום, גודל וסוג המשקופים, עליהם יסומנו נקודות מדויקות של תיחום להמשך התקנה של הדלת.

מדידות סופיות – זהו שלב קריטי להתקנה המדוייקת של הדלת והוא נעשה לאחר סיום עבודות הגמר של השיפוץ והבניה, כמו טיוח הקירות, ריצוף וכן הלאה.
זהו השלב שבו לרוב גם בוחרים את סוג הדלת, מה שכמובן משפיע גם על פעולות ההתקנה.

לאחריו אפשר להתחיל בהתקנת המשקופים:

המשקופים הם המסגרת של הדלת ומלבד תפקידם האסתטי, הם גם ממלאים תפקיד חשוב במתן תמיכה ויציבות לדלת ובחיבורה הבטיחותי והמוצלח לקיר. אך לפני שמתקינים את המשקופים החדשים, יש לפרק בעדינות ובמקצועיות את המשקופים הישנים, אם לא מדובר בבית חדש.
את פירוק המשקוף הישן מבצעים לאחר הסרת הדלת, בעזרת מוט ברזל. במקרה של משקוף ישן, המחובר ישירות אל הקיר, ייתכן שאנשי המקצוע ייאלצו לשבור חלקי בטון מהקיר לצורך החלפתו.

אם נעשות גם עבודות צביעה, כדאי לסיים אותן לפני התקנת המשקופים החדשים והדלתות ובכל מקרה, קיימים כמה סוגי משקופים, שכדאי להכיר:

  • משקוף עיוור – משקופים עיוורים עשויים ממסגרות מתכת. הם בלתי נראים ותפקידם ליצור מפתח ישר, עליו יותקן המשקוף החיצוני. את הרווח שבין המשקוף העיוור לקיר ממלאים בטון וכך מבטיחים שהקיר יהיה ישר ומותאם להמשך התקנת הדלת.
  • משקוף עץ – משקופי עץ היו נפוצים מאוד בעבר ושימשו במרבית הבתים בישראל כמשקופים הבלעדיים לדלתות פנים. יחד עם זאת, עמידותם הנמוכה למים ולמזיקים והופעתם של המשקופים הפולימריים בשוק, הפכה אותם לנפוצים פחות וכיום נהוג להשתמש בהם בחדרים מרוצפים פרקט, או במקרה של התקנת דלתות עץ.
  • משקוף פולימרי – חומר פלסטי, בעל עמידות מוחלטת למים ולמזיקים ועיצוב מודרני, נקי ומתוחכם. המשקוף הפולימרי מאפשר התאמה מלאה בין הסגנון העיצובי של הדלת והבית לזה של המשקוף, פשוט מפני שהוא יכול להגיע בכל סגנון עיצובי שתבחרו.

לאחר התקנת המשקוף העיוור, התקנת המשקוף החיצוני היא קלה ופשוטה והצלחתה תלויה בעיקר בהתקנה נכונה ומחושבת של המשקוף העיוור.

התקנה מקצועית של דלתות פנים

את עבודת ההתקנה, נהוג לבצע בצוות של שני אנשי מקצוע לפחות, בהתאם לסוג הדלת והמשקוף. לרוב, ההתקנה מתחילה בחיבור של המשקוף אל הקיר באמצעות קיבוע זמני, המאפשר לערוך תיקונים במידת הצורך ללא מאמץ מיוחד.

  • לאחר שהותקן המשקוף כראוי, אפשר להתקין את הדלת, על ידי חיבור חלקי הצירים שעל הדלת לאלה הנמצאים על המשקוף.
  • בתום ההתקנה, מגיע תור הבדיקות – בעלי המקצוע, רצוי בנוכחות בעלי הבית, בודקים שהדלת נסגרת ונפתחת היטב, ללא חיכוכים מיותרים, או רווחים בלתי שווים.
  • אם התגלו ליקויים בהרכבת הדלת, יש להזיז את המשקוף, או לתקן את מיקום הצירים, עד שהדלת תיפתח ותיסגר כראוי.
  • כאשר הדלת ממוקמת כראוי, בעלי המקצוע מוסיפים תומכות ברגלי המשקופים וכן בין המשקוף לקירות ומקבעים אותו באופן סופי באמצעות פוליאוריטן מוקצף.
  • אם מדובר בקיר גבס, אפשר להבריג את המשקוף לקיר באמצעות ברגים ולחסוך את שלב התומכות.
  • כאשר הפוליאוריטן מתייבש, אפשר להסיר את התומכות ולחבר את ההלבשות של הדלת – הכיסויים הדקורטיביים של המשקוף והדלת.
  • לבסוף – אפשר לחבר את הספים שבחרתם ולהרכיב את הגומי מסביב לדלת לאיטום מקסימלי ובידוד איכותי.

לסיכום - התקנה מקצועית שלא כדאי לוותר עליה

אם אתם קצת מבינים בשיפוצים ויש לכם חוש טכני מפותח, ייתכן שתוכלו להתקין את דלתות הפנים שלכם בעצמכם, אבל כפי שראיתם, מדובר בתהליך מורכב למדי וחשוב לבצע אותו באופן מקצועי ומדוייק, כדי שתוכלו להנות מדלתות פנים עמידות ואיכותיות, שממלאות את תפקידן נאמנה לאורך שנים רבות.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

אין מוצרים בעגלת הקניות.

× הצעת מחיר WhatsApp
דילוג לתוכן